Informácie a objednávky:  +421 55 286 6006
Zubná pohotovosť:  +421 915 939 049  

Detské zubné lekárstvo

Ošetrujeme aj deti v predškolskom a školskom veku. Ponúkame Vám komplexnú starostlivosť o chrup Vášho dieťaťa. Naučíme ho správnu techniku čistenia a Vám poskytneme inštruktáž, ako skontrolovať Vaše dieťa, či má zúbky naozaj umyté. Miesta, ktoré sú náročnejšie na čistenie zapečatíme ako prevenciu vzniku zubného kazu. Následná pravidelná fluoridácia posilní sklovinu, ktorá sa stáva odolnejšou voči pôsobeniu zubného kazu.
Optimálnu periódu návštev u detského pacienta odporúčame raz za pol roka.

Fluoridácia

V našej ambulancii pravidelne fluoridujeme zuby detským pacientom, čím posilňujeme a vytvrdzujeme sklovinu a tým zvyšujeme odolnosť zubov voči kyselinám.

Pečatenie zubov

Pečatenie je veľmi účinnou prevenciou vzniku zubného kazu. Aplikuje sa na žuvacie plochy zubov, ktoré majú hlboké ryhy a jamky. V nich sa najlepšie darí baktériám v zubnom povlaku, pretože tieto ryhy sa ťažko čistia. Odporúčame pečatiť zuby hlavne deťom (mliečny chrup). Ide o bezbolestný zákrok, ktorý vydrží 3 až 5 rokov, kým sa nezhryzie. Pečatenie je ekonomicky najvýhodnejšia ochrana pred zubným kazom.

Psychoprofylaxia

Našu ambulanciu sme vybavili modernou TV a DVD technikou, ktorá nám slúži na vysielanie rozprávok a filmov počas ošetrovania. Našim cieľom je zaujať hlavne našich najmenších pacientov a upútať ich pozornosť na iné vnemy počas zákroku, čím odbúrame stres a obavy z ošetrenia.